Tutaj będą pojawiać się wszystkie odcinki Podcastu TrybSportowy.com

Możesz odpalić pełną listę poniżej lub zjechać niżej i wybrać konkrety wpis odcinka wraz z notatkami.

Meta Ironmana

Najtrudniejsze wyzwanie sportowe w moim życiu. 56,5km w Triathlonie.

Trenowałem wiele sportów, miałem wiele wyzwań sportowych, mam też kilka osiągnięć w różnych dyscyplinach, jednak Triathlon to zupełnie inna bajka. Aby zostać Ironmanem naprawdę trzeba mocno trenować i być człowiekiem z żelaza. Ja jednak ukończyłem dystans 1/4 czyli 56,5km i chciałem podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami, ciekawostkami i radami dla amatorów. Być może ktoś z Was będzie chciał spróbować swoich sił w Triathlonie, a wtedy warto będzie wiedzieć jak to wygląda zawczasu. Zapraszam do posłuchania mojej gadki o najtrudniejszym wyzwaniu sportowym w moim życiu.
SY Alf na pełnym morzu

O żeglarstwie jako stylu życia – rozmowa z Wojciechem Chmieleckim

Życie na morzu to niełatwa sprawa, zwłaszcza na małym jachcie. Gdy buja Tobą na lewo i prawo, zupa przekręca Ci się w żołądku, a skipper krzyczy byś podniósł grot, to wiesz, że tego uczucia nie dadzą Ci żadne pieniądze, to trzeba przeżyć, trzeba na tej łajbie być, spać na pełnym morzu. Stawić czoła szkwałowi i pośpiewać szanty. To jest prawdziwe życie marynarza, takim kimś od 40 lat jest Wojtek Chmielecki. Opowiada o żeglarstwa w jedynie sobie znanym stylu. I zaraża do wypłynięcia na głębokie wody innych młodych ludzi. Posłuchajcie naszej rozmowy, a kto wie, może i Ty zechcesz popłynąć w rejs.
Okładka książki Triathlon Biblia Treningu

O 10 typach książek sportowych.

Wiedza teoretyczna w życiu sportowca to jeden z fundamentów jego kariery. A skąd może czerpać wiedzę amator? Oczywiście z książek. Jakich książek? Tego dowiecie się z odcinka. Książki i wiedza z nich pochodząca dzielą się na kilka typów. W odcinku usłyszycie o 10 rodzajach takich książek i z którymi warto się zapoznać, a które omijać szerokim łukiem.

O aktywnym wypoczywaniu – czyli co zamiast leżaków

Wiele osób robi sobie urlopy, wielu też wtedy wypoczywa na leżakach w hotelach. A można też wypoczywać w aktywny sposób.Nie musisz być sportowcem, nie musisz mocno trenować by się trochę poruszać.

O kulturystyce z Marcinem Maćkowskim

Kulturystyka to sport ludzi wyglądających jak bogowie. Aby takim bogiem zostać trzeba poświęcić sporo. A także bardzo dużo wiedzieć z zakresu medycyny czy diety. Marcin Maćkowski to wszystko wie, a kilka lat treningów typowo kulturystycznych widać na pierwszy rzut oka.

4-krotny mistrz Polski Krzysztof “Dziki” Dzikowski o Gymkhanie Motocyklowej

Gymkhana motocyklowa to typowy sport XXI wieku. To połączenie jazdy figurowej z łyżw, zjazdu z nart i dwóch prób z skoków narciarskich. A wszystko odbywa się w lato, na dwóch kołach.
Drużyna na smoczej łodzi

Smocze łodzie – czyli 2 tony w wodzie. Artur i Anna...

Jest wioślarstwo, jest kajakarstwo i są smocze łodzie. Co to takiego? Tego dowiedzie się od moich dwóch gości związanych z tym sportem. Artura Czerwińskiego - trenera drużyny KS Przygoda Gdańsk oraz Anny Czerwińskiej - prezesa i zawodniczki tego klubu. Na ich łodziach stoi sternik i gra na bębnach bębniarz. Brzmi oryginalnie i ciekawie? W takim razie zapraszam do odcinka.
Zawodnik BJJ w walce

MMA, walki w klatce i brazylijskie jiu jitsu – Adam “Pocisk”...

Mało kto potrafi wejść do klatki, stanąć na przeciwko przeciwnika, spojrzeć mu prosto w oczy bez strachu i do tego wyjść z klatki jako wygrany. W tym dobry jest Adam „Pocisk” Golus opowiadający o MMA i BJJ. Przy okazji niszcząc kilka mitów odnośnie sportów walki. Jak myślisz od jakiego wieku można zacząć trenować brazylijskie jiu jitsu? Odpowiedź na to pytanie może Cię mocno zszokować.

Co łączy mistrzów świata? + Moja statystyka i wicemistrzostwo kraju

10 odcinek TrybuSportowego.com jest dla mnie ciut specjalny, jest to pierwsza jubileuszowa liczba. W tym odcinku opowiadam o statystykach podcastu ale nie martwcie się. Techniczny temat, również jest poruszony - co łączy mistrzów świata, z przeróżnych dyscyplin sportowych. A chyba mogę poruszyć ten temat sam, jako, że sam jestem wicemistrzem Polski
Rider skacze z dachu na bmx

Skate Park i jazda na BMX to nie tylko sport –...

Rafał Gnap był moim gościem w odcinku poświęconym trickowaniu na bmx. Nie tylko na Skate Parku ale także na streecie. Oczywiście poruszyliśmy jak zwykle kwestie techniczne tego sportu i sprzętu. Ale w tym odcinku jest coś więcej, jest to także historia człowieka, który poświęcił swojej pasji pół życia.

O rozwoju Ligi Futbolu Amerykańskiego w Polsce z Prezesem LFA Marcinem...

8-odcinek TrybuSportowego.com to po prostu bomba. Miałem przyjemność rozmawiać z dwoma gośćmi, którzy stoją bardzo mocno za rozwojem Futbolu Amerykańskiego w Polsce. Prezesem Ligi Futbolu Amerykańskiego – Marcinem Wyszkowskim oraz świetnym komentatorem – Dawidem Białym Zaczęliśmy od komentowania tego sportu przechodząc do przyszłego rozwoju tego sportu, do oglądania zawodników w telewizji, do szczegółowych wyliczeń oglądalności tego sezonu i tego jaki plan na przyszłość ma główny zarząd ligi.

O Baseballu w Polsce z graczami Dobra Dukes – Tomaszem Woś...

Okazuje się, że wielu rodziców mogłoby chcieć wysłać swoje dzieci do takiej drużyny jaką jest Dobra Dukes. To drużyna baseballowa w której grają moi goście. W siódmym odcinku Tomasz Woś i Rafał Czerniec opowiadają mi o baseballu. Tłumaczą podstawowe zasady, ogólne wady i zalety oraz jak zacząć uprawiać ten sport.

O Podnoszeniu ciężarów z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów

W szóstym odcinku rozmawiam z brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów – Jakubem Nowickim. Opowiada jak zacząć rzucać sztangą na prawdziwych pomostach ciężarowych. Jest wielkim fanem lekkoatletyki i zachęca do spróbowania swoich sił w tego typu sportach.

Fizjoterapia u sportowców – często pomijany aspekt zdrowego trenowania

W piątym odcinku mam do czynienia z gościem, który nie jest stricte sportowcem ale jest dla nich bardzo ważną osobą. Filip Wadas to fizjoterapeuta pracujący z sportowcami oraz osobami prywatnymi. W odcinku opowiada o tym, dlaczego warto zadbać o swoje zdrowie udając się do specjalisty. "Przegląd samochodu robimy co roku, dlaczego nie mielibyśmy zrobić przeglądu naszemu ciału?" - Filip Wadas

Jak trenować w związku? Czy da się to robić bez kłótni...

Czwarty odcinek to dwóch gości naraz dietetyczka Paulina Wójtowicz i certyfikowany trener trójboju siłowego Paweł Mackiewicz. Jest to para żyjąca ze sobą już 8 lat i trenująca razem przez większość tego czasu.